କୋରିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳରେ 3 ଓଡ଼ିଆ

Spread the love

ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଜିନ୍‌ଚୁନ ସହରରେ ଚଳିତମାସ 20ରୁ ଘରୋଇ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ମହିଳା ହକି ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ ଏକ 3 ମ୍ୟାଚ୍‌ର ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ। ଏହି ସିରିଜ୍‌ ପାଇଁ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ 18 ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ରାଣୀ ରାମପାଲ ଏହି ଗସ୍ତ ଲାଗି ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟିକା ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦଳରେ 3 ଜଣ ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳି ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦୁଇ ଅଭିଜ୍ଞ ଡିଫେଣ୍ଡର ସୁନିତା ଲାକ୍ରା ଓ ଦୀପ୍ ଗ୍ରେସ୍ ଏକ୍କା ଏବଂ ମିଡ୍‌ଫିଲ୍‌ଡର ଲିଲିମା ମିଞ୍ଜ୍। ଏହି 3 ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳି ବେଶ୍‌ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳି ଆସୁଛନ୍ତି।ଗୋଲ୍‌ରକ୍ଷକ ସବିତା ଦଳର ଉପଅଧିନାୟିକା ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଘରୋଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଏହି 3 ମ୍ୟାଚ୍‌ର ସିରିଜ୍ ମେ’ 20, 22 ଓ 24ରେ ଖେଳାଯିବ। ଜାପାନର ହିରୋସିମାରେ ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଥିବା ଏଫ୍‌ଆଇଏଚ୍ ମହିଳା ହକି ସିରିଜ୍ ଫାଇନାଲ୍‌ସ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଲାଗି ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଗସ୍ତର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ହିରୋସିମାରେ ଜୁନ୍ 15 ରୁ 23 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯିବ। ଚଳିତବର୍ଷ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳ ଜାନୁୟାରୀ-ଫେବୃୟାରୀରେ ସ୍ପେନ୍ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ସ୍ପେନ୍ ଓ ଆୟରଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ମୋଟ 6ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା। ଏଥିରେ ଥିଲା 2ଟି ବିଜୟ, 3ଟି ଡ୍ର ଓ ଗୋଟିଏ ପରାଜୟ। ପରେ ଏପ୍ରିଲରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଗସ୍ତରେ ଥିବା 5ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଭାରତ 4ଟି ଜିତିଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଡ୍ର ରଖିଥିଲା। ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ସୋଏର୍ଡେ ମାରିଏନେଙ୍କ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ କିଛିଦିନ ହେଲା ଶିବିରରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲା। ସେହି ଶିବିରରୁ ଏହି 18 ଜଣ ଖେଳାଳି ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *