ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କ୍ରିକେଟ୍ ତାରକା କପିଲ ଦେବ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କ୍ରିକେଟ୍ ତାରକା କପିଲ ଦେବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କ୍ରିକେଟ୍ ତାରକା କପିଲ ଦେବ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଚରଣକୁ କପିଲ ଦେବ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀଜୀ ସମଗ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ଜଗତର ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି।

କପିଲ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ନୁହେଁ ଯେ ଭାରତର କୌଣସି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେବେ କହି ନାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେ ଆମ ଦେଶରେ କ୍ରୀଡ଼ା ସଂସ୍କୃତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଅଭିଭାବକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଏ। ବୋଧହୁଏ ମୋଦୀଜୀ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜେ ଖେଳ ଏବଂ ଆମର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇଥିଲେ।

“ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନେ କେବଳ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସଫଳତା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ କେହି ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି ସେମାନେ ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି। ମୋଦୀଜୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ କେବଳ ପଦକ ପାଇଁ ନୁହେଁ, ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରୟାସ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ସମ୍ମାନ। ଟୋକିଓରୁ ନିକଟରେ ଫେରିଥିବା ଅଲିମ୍ପିଆନମାନଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବିଶେଷ ବୈଠକ ଏବଂ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଏହା ଉଷ୍ମ ଭାବରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଉଭୟ ବିଜେତା ଏବଂ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ସହ ସମୟ ବିତାଇଥିଲେ। ଯଦି ତୁମର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦଳ ହାରିବା ପରେ ଫୋନ୍ କଲରେ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରେ ତେବେ ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ।’ କପିଲ ଦେବ ନିଜର ଆଲେଖ୍ୟକୁ ଟ୍ୱିଟ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି।