୫ ଟଙ୍କା ଦିଅ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଓ ସୁଧ ଅମଲେଟ୍‌ ଖାଓ

୫ ଟଙ୍କା ଦିଅ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଓ ସୁଧ ଅମଲେଟ୍‌ ଖାଓ

ଅମଲେଟ୍‌ ସମସ୍ତେ ଖଇଥିବେ କିନ୍ତୁ ଆଜିକା ମହରଗ ଦୁନିଆରେ କେଉଁଠି ୫ଟଙ୍କାରେ ଅମଲେଟ୍‌ ମିଳିବା କଥା ଭାବି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କେରଳରେ ମିଳୁଛି ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ଅମଲେଟ୍‌। ଅର୍ଜୁନ ନାୟାର ନାମକ ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଏହି ବ୍ୟବସାୟରେ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ପରଖିଛନ୍ତି। ଏବଂ ତାଙ୍କ ଉତ୍ପାଦକୁ ଏକ ସୃଜନଶୀଳ ଉପାୟରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ସେ ତିଆରି କରୁଥିବା ଓମଲେଟ୍ ବହୁତ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଓମେଲେଟ୍ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କୁହାଯାଉଛି। ଅର୍ଜୁନ ନାୟାରଙ୍କ ଶସ୍ତା ଓମଲେଟ୍ ବିଷୟରେ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଅର୍ଜୁନ ଭାରତର ପାରମ୍ପରିକ ସ୍ବାଦଯୁକ୍ତ ଓମଲେଟକୁ ଖୁବ୍ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ସେ 'କୁଇନ୍ସ ଇନଷ୍ଟା ' ନାମକ ନିଜର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ କରି କେରଳର କାଲିକଟରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। 

ଅର୍ଜୁନ ମଧ୍ୟ ଓମେଲେଟରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ରଖନ୍ତି। ଯେପରି ସେମାନେ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ତିଆରି କରୁଥିବା ଓମଲେଟରେ ପିଆଜ, ଲଙ୍କା ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନେ ଧଳା ଏବଂ ହଳଦିଆ ଓମଲେଟ୍ ତିଆରି କରନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ପାଦକୁ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଉଛି କାରଣ ସେମାନେ ଦାବି କରନ୍ତି ଯେ ଏଥିରେ କୌଣସି ରଙ୍ଗର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଏଥିରେ କୌଣସି ସଂରକ୍ଷଣକାରୀ ଉପାଦାନ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ। ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ତିଆରି ହେଉଥିବା ଓମଲେଟ୍ ଗୁଡିକରେ ପିଆଜ, ଲଙ୍କା ଏବଂ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ପକାଯାଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଓମଲେଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ସମାନ ରହିଥାଏ।

ଯଦି କାହାକୁ ଜୋରେ ଭୋକ ଲାଗେ ତେବେ ଲୋକମାନେ ସାଧାରଣତଃ ୨ ମିନିଟରେ ମ୍ୟାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅର୍ଜୁନ ନାୟାରଙ୍କ ଓମଲେଟ୍ ତିଆରି କରିବାକୁ ମାତ୍ର ୧ ମିନିଟ୍ ସମୟ ଲାଗେ। ଅର୍ଜୁନଙ୍କ ଏହି ଅନନ୍ୟ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ ଯିଏ ଯାହା ଭାବିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏହାକୁ ନିଜ ପାଇଁ ବାଛିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ଦକ୍ଷତା ସହିତ ନିଜର ପରିଚୟ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି।